За час війни Україна конфіскувала активи Януковича і дев'яти росіян
За час війни Україна конфіскувала активи Януковича і дев'яти росіян

Серед громадян РФ, які залишилися без майна в Україні, є два олігархи, три ректори, три депутати Держдуми й екс-регіоналка.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ за рішеннями Вищого антикорупційного суду Україна конфіскувала активи дев'яти росіян і колишнього президента Віктора Януковича. Про це 1 лютого повідомила група аналітиків Trap Aggressor із посиланням на відповідь Міністерства юстиції.
 
Серед громадян РФ, які втратили майно в Україні, є олігархи Володимир Євтушенков і Михайло Шелков, ректори російських вишів Андрій Фалалєєв, Олег Полухін та Анатолій Торкунов, депутати Держдуми Костянтин Бахарев, Роман Лябіхов і Борис Пайкін, а також член Ради федерації РФ від Криму Ольга Ковітіді.
 
Розгляд судом ще щонайменше двох справ щодо росіян, зокрема бізнесмена Олега Дерипаски, триває.
 
Зазначається, що першим залишився без своїх активів в Україні наближений до Кремля Євтушенков. Суд довів, що він підтримував збройний напад на Україну: компанія олігарха розробляє безпілотники і засоби спецзв'язку для російської армії.
 
Конфісковані приміщення та корпоративні права у п'яти українських компаніях вже передані у Фонд держмайна з метою оренди і приватизації.
 
У Януковича конфіскували центр відпочинку і житловий будинок площею більш як 800 кв. м у Нових Петрівцях, квартиру на Оболоні, більш як 31 мільйон гривень і майже 85 тисяч доларів, 537 культурних цінностей та витворів мистецтва на більш як 18,7 мільйона євро, паркомісця та ТОВ Танталіт.
 
Позов задоволено частково: на будинок площею більш як 300 кв. м, квартиру та Toyota Land Cruiser 100 накласти стягнення не вдалося.
 
У грудні свої активи у тимчасово окупованому Криму втратили три російські ректори: у Фалалєєва, Полухіна і Торкунова конфіскували квартири і частки у бізнесі за підтримку війни проти України.
 
Вже у січні, за рішенням ВАКС, депутати Держдуми РФ Лябіхов, Пайкін і Бахарев залишилися без майна у Ялті, Севастополі і Євпаторії.
 
23 січня ВАКС частково задовольнив позов Мін'юсту про конфіскацію українських активів мільярдера Шелкова. У дохід держави повернено квартири в Одесі і Нікополі, Lexus, чотири Mitsubishi Pajero, кошти на рахунках, а також 100% у ТОВ ВСМПО ТИТАН Україна.
 
При цьому накласти стягнення на Демуринський гірничо-збагачувальний комбінат суд відмовився. Подано апеляцію.
 
Екс-регіоналка Ковітіді, яка зараз є членкинею Ради федерації РФ від тимчасово окупованого Криму, залишилася без двох будинків в Алушті, квартири і нежитлового приміщення у Сімферополі, а також двох квартир у Севастополі.
 
Аналітики Trap Aggressor підкреслюють, що ще не були подані на конфіскацію активи інших російських олігархів, наприклад Михайла Фрідмана, Олександра Бабакова і Михайла Гуцерієва.
Добавил: Loci
Категория: Украина 183
Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close