Вчені пояснили причини північного сяйва над Україною
Вчені пояснили причини північного сяйва над Україною

Причиною полярного сяйва, яке спостерігали ввечері 5 листопада в Україні, була геомагнітна буря.

Причиною полярного сяйва, яке спостерігали напередодні в Україні, стала потужна геомагнітна буря. Про це повідомив Головний центр спеціального контролю (ГЦСК) у Facebook.
 
"У неділю, 5 листопада, засобами ГЦСК зафіксовано геомагнітний шторм, що почався близько 12:01 (за київським часом) і досяг максимального рівня G3 Кр7 близько 20:40 (за київським часом). Потужна геомагнітна буря пов'язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому. Це спричинило полярне сяйво, яке спостерігали в Україні та у багатьох країнах Північної півкулі", - йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що світіння (люмінесценція) верхніх шарів атмосфери планети виникає внаслідок взаємодії її магнітосфери із зарядженими частинками сонячного вітру. Зазвичай полярні сяйва спостерігають на високих широтах обох півкуль навколо магнітних полюсів Землі.
 
У Головному центрі спецконтролю додали, що така геомагнітна буря може призвести до проблем з контролем напруги, із зарядкою та відстеженням поверхні. Зокрема це призводить до того, що супутникова навігація погіршується на кілька годин та порушується низькочастотна радіонавігація.

Упродовж дня геомагнітна обстановка має прийти до норми, зазначили в ГЦСК.
Добавил: Loci
Категория: Украина 1338
Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar
close