В Україні оновлюють перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню
В Україні оновлюють перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню

В Україні перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню, пропонують розділити за сезонами.

У кожній області триває процес оновлення переліку об’єктів критично важливої інфраструктури з гарантованим електропостачанням. Очікується, що цей процес завершиться до 1 липня.  Про це повідомив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі Суспільного.

"Наразі в багатьох областях з переліку об’єктів з гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях - понад сотню споживачів. Логіка процесу в тому, що важливо віднайти баланс і захистити об’єкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших", - розповів посадовець.

За його словами, перелік об’єктів критичної інфраструктури з гарантованим електропостачанням пропонується розділити за сезонами - на літній та зимовий.

"Зараз до переліку включено серед іншого об’єкти, що надзвичайно важливі упродовж опалювального періоду, але влітку не працюють. Тому зараз їх доцільно виключити з переліку, а із настанням холодів повернути до нього.  Пов’язано це з тим, що поруч з такими об’єктами до ліній електропередачі підключено багато інших споживачів, що можуть бути задіяні у графіках знеструмлень",  - зазначив Слободян.

Там, де не  можна заживити об’єкти на різні лінії електропередачі, розглядається можливість ручного перемикання у випадку застосування графіків відключень. Така практика застосовувалась взимку 2022 - 2023 років, яка досить ефективна для досягнення соціальної справедливості.

"На жаль, на сьогодні не всі мережі у нас повністю автоматизовані й далеко не всі частини мережі можна вимикати та вмикати дистанційно. Іноді потрібно виїхати в якийсь розподільний пункт і там вже на місці вимкнути частину лінії. Це, звичайно, потребує додаткових зусиль операторів системи розподілу", - зауважив голова Держенергонагляду.
Добавил: Loci
Категория: Украина 292
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close