Уряд ухвалив три важливих рішення у сфері оборони
Уряд ухвалив три важливих рішення у сфері оборони

Рішення стосуються виробництва боєприпасів, безпілотників, а також оборонних державних закупівель.

Кабінет міністрів України ухвалив три постанови, що посилять український оборонно-промисловий комплекс. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, зазначає Урядовий портал в четвер, 1 лютого.

Перша постанова стосується дерегуляції - скорочення державного регулювання - у виробництві боєприпасів. Зокрема, влітку 2023 року Кабмін запустив експериментальний проект з виробництва боєприпасів для дронів. У його межах розширено коло потенційних виробників, усунуто бюрократію та створено чіткі алгоритми - від розробки до використання на полі бою.

Таким чином, за півроку вже було зареєстровано понад 10 виробників, допущено до експлуатації понад 20 зразків боєприпасів та ще 30 проходять випробування. Тепер проект вирішили поширити на всі види боєприпасів.

Друга постанова стосується ціноутворення на виробництво безпілотників в Україні. Виробники безпілотників надаватимуть уточнення розрахунків ціни у бік зменшення, якщо прибуток перевищує 25%. Ця норма дасть змогу усунути потенційні ризики переплат, нецільове використання коштів при здійсненні державних закупівель безпілотників.

Третя постанова стосується оборонних закупівель. Тепер вони проходитимуть за конкурентною процедурою за допомогою закритого модуля на системі Prozorro.

За словами Шмигаля, уряд вирішив, таким чином, кілька завдань:

  • Перше - гарантується безперервність, стійкість та керованість постачання нашої армії всім необхідним.
  • Друге - встановлюється прозоре ціноутворення, коли держава не переплачує, а бізнес отримує прибуток.
  • Третє - встановлюються запобіжники витоку інформації, яка несе ризики для безпеки.
Добавил: Loci
Категория: Украина 889
Рейтинг: 0.0/0
Сейчас читают
Материалов за текущий период нет.
Всего комментариев: 0
avatar
close