Українські біженці відповіли, наскільки задоволені життям в ЄС
Українські біженці відповіли, наскільки задоволені життям в ЄС

Більшість опитаних громадян - 66% - повністю або частково задоволені життям в Німеччині, Польщі та Чехії.

Більшість українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) повністю задоволені або радше задоволені чим ні своїми нинішніми умовами проживання в новій країні. Додому повернеться в ліпшому випадку половина. Про це свідчать дані опитування КМІС.

Водночас незадоволені умовами життя 26% респондентів.

Соціологи зазначають, що 7% вже мають громадянство іншої (крім України) країни, а ще 12% подали документи та чекають схвальне рішення щодо громадянства. Водночас не подавали і не планують робити цього - 34%.

Проте 45% хоч і не подавали документи, але загалом хотіли би отримати громадянство іншої країни.

У респондентів запитали, за яких умов вони би повернулися в Україну. Відносно найбільше респондентів говорили про нормальну роботу критичної інфраструктури (34%) і безпеку (34%). Далі йдуть житлове питання (26%) та завершення повномасштабного вторгнення (26%). Дещо менше респондентів говорили про можливість знайти роботу (16%) та умови для дітей відвідувати школу/садок (13%).

Половина респондентів - 50% - планує повернутися в Україну. Соціологи вважають, що "зазначена оцінка скоріш є оптимістичним сценарієм у поточних умовах".

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 20-26 квітня 2024 року провів на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій Форум опитування українських біженців.

Методом онлайн-інтерв’ю було опитано 801 респондента (дорослі громадяни у віці 18 років і старше, що виїхали з України після 24 лютого 2022 року, що нині проживають в Німеччині, Польщі та Чехії.
Добавил: Loci
Категория: Украина 476
Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar
close