Україна модернізувала ракети Нептун - ЗМІ
Україна модернізувала ракети Нептун - ЗМІ

Атаку на російську систему ППО С-400 в районі села Оленівка в Криму "на 100% було здійснено модифікованим Нептуном", стверджують джерела.

Україна вдосконалює крилаті ракети власного виробництва Нептун, щоб вони зрештою змогли долетіти до Москви та інших регіонів Росії. Про це напередодні повідомило виданя The Drive з посиланням на джерела у Міноборони України.

Стверджується, що атаку на російську систему ППО С-400 в районі села Оленівка на мисі Тарханкут 23 серпня "на 100 відсотків було здійснено модифікованим Нептуном".

Видання вказує, що ще у квітні 2023 року в Міноборони повідомляли, що Україна працює над переобладнанням P-360 Нептун у зброю наземного ураження, але для цього була потрібна нова система наведення, якої на той час ще не було.

А 28 серпня представник відомства заявив, що Україна розробила систему наведення GPS, яка скеровує ракету до заздалегідь визначеного місця. Інфрачервона головка самонаведення ракети шукає ціль і фіксує її, використовуючи попередньо завантажене зображення, а потім її атакує. Якщо ракета не може уразити ціль, вона припиняє атаку.

У The War Zone зазначають, що така модифікація стала б великим стрибком у можливостях, оскільки ракети неможливо було б заглушити за допомогою засобів радіоелектронної боротьби.

За словами представника Міноборони, переобладнаний Нептун, який запускається з тієї самої пускової установки, що й протикорабельний варіант, має дальність близько 400 км та корисне навантаження близько 350 кг.

З недоліків чиновник назвав те, що запуску дозвукової ракети можуть завадити сучасні російські системи ППО, а також поки невелика кількість таких ракет.

"Вироблено всього пару десятків", – сказав представник Міноборони.
Добавил: Loci
Категория: Украина 189
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close