Угорщина не має мандата на мирні переговори - Орбан
05.07.2024 12:40 723
Угорщина не має мандата на мирні переговори - Орбан

Будапешт може бути "гарним знаряддям у руках людей, які хочуть миру", зазначив угорський прем'єр.

Головування у Раді ЄС не дає Угорщині мандата для просування миру в Україні, але країна може бути "гарним знаряддям у руках людей, які хочуть миру". Про це заявив прем'єр-міністр Віктор Орбан, пише Telex 5 липня.
 
Глава угорського уряду розповідав про свою зустріч з президентом України Володимиром Зеленським у Києві цього тижня. Орбан сказав, що "Європа могла б зробити більше для просування до миру", але Угорщина, яка зараз головує у ЄС, не має на це мандата.
 
"Угорщина не може взяти на себе відповідальність за це, у нас немає на це ні мандата, ні відповідної міжнародної політичної ваги, у нас немає адекватного національного (валового) продукту, нашої армії і так далі, але ми можемо бути гарним знаряддям у руках господа, ми можемо бути гарним знаряддям у руках людей, які хочуть миру", - сказав угорський прем'єр.
 
Орбан переконаний, що "мирними переговорами керуватимуть великі країни".
 
Політик також заявив, що Зеленський "не в захваті" від ідеї мирних переговорів і припинення вогню. За його словами, "всі бояться", що після припинення вогню інша сторона скористається цим.
 
Нагадаємо, 2 липня Орбан уперше побував в Україні з початку повномасштабної війни і зустрівся Зеленським. Він запропонував українській стороні припинити вогонь, після чого почати мирні переговори з Росією. Ця пропозиція не знайшла відгуку у Києві.
Добавил: Loci
Категория: Мир 723
Рейтинг: 4.5/2
Всего комментариев: 0
avatar
close