Удар по порту в РФ: робота терміналу паралізована
Удар по порту в РФ: робота терміналу паралізована

Через три дні після нальоту дронів термінал, через який Росія експортувала щороку до 5 млн. тонн нафтопродуктів, продовжує простоювати.

Удар дронів по порту в Усть-Лузі Ленінградської області на Балтійському морі паралізував роботу експортного терміналу Новатека - найбільшого в Росії виробника зрідженого природного газу (ЗПГ). Завод може простоювати ще тижні чи місяці. Про це у вівторок, 23 січня, повідомляє Reuters з посиланням на джерела в галузі та дані щодо відвантажень.
 
Зазначається, що через три дні після нальоту БПЛА термінал, через який за кордон щорічно продавалося до 5 млн. тонн нафтопродуктів, продовжує простоювати.
 
Внаслідок удару на терміналі, який розташований в головному порту Росії на Балтійському морі, було пошкоджено дві цистерни і насосну станцію, а пожежа екстрені служби гасили понад добу. Новатек повідомив, що зупинив технологічні процеси на заводі, який відвантажував на експорт нафту та авіагас покупцям у Малайзії, Сінгапурі, на Тайвані та Китаї.
 
Перевалка нафти в Усть-Лузі, яка разом з іншими балтійськими портами забезпечує 40% російського нафтового експорту, відновилася в понеділок, розповіли джерела: танкери, відведені в море на час гасіння пожежі, повернулися до причалу. Але термінал Новатека продовжує простоювати. Це коштує компанії $2 млн на день, оцінює аналітик БКС Рональд Сміт. Ремонт може зайняти кілька тижнів, а в найгіршому випадку - розтягнеться на кілька місяців, попереджає він.
 
Повноцінним шоком може стати атака на балтійські порти, якщо від неї постраждають нафтові термінали, вважає Віктор Курилов, старший аналітик з ринку нафти Rystad Energy. З Усть-Луги та Приморська за кордон вирушає понад 75% нафти сорту Urals, або близько 1,5 млн барелів на день.
 
Альтернативних шляхів для вивезення за кордон таких обсягів нафти Росія практично не має, зазначає Сергій Вакуленко, дослідник Берлінського центру з вивчення Росії та Євразії Фонду Карнегі.
Добавил: Loci
Категория: Россия 733
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close