У Словаччині пройшли масштабні мітинги проти уряду Фіцо
02.02.2024 14:18 991
У Словаччині пройшли масштабні мітинги проти уряду Фіцо

Протести також відбулися в інших країнах, де проживають словаки, зокрема у Чехії, Польщі, Франції, Норвегії, Ірландії, Бельгії та Люксембурзі.

По всій Словаччині 1 лютого активізувалися масові вуличні протести проти плану прем’єр-міністра Роберта Фіцо щодо внесення змін до кримінального кодексу країни. Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що багатотисячні мітинги пройшли в 31 місті країни. За словами організаторів, протести також відбулися в інших країнах, де проживають словаки, зокрема у Чехії, Польщі, Франції, Норвегії, Ірландії, Бельгії та Люксембурзі.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова різко розкритикувала запропоновані урядом Фіцо зміни і заявила, що готова оскаржити законопроєкт у Конституційному суді.

Як відомо, план, схвалений коаліційним урядом Фіцо, передбачає ліквідацію спеціальної прокуратури, яка займається такими серйозними злочинами, як хабарництво, організована злочинність та екстремізм. Ці справи хочуть передати регіональним прокуратурам, які не займалися такими злочинами протягом 20 років. Заплановані зміни також передбачають пом'якшення покарань за корупційні та деякі інші злочини, включаючи можливість умовного засудження, а також значне скорочення строків давності.

Правляча коаліція 25 січня проголосувала за використання прискореної парламентської процедури для ухвалення змін. Це означає, що законопроєкт не буде розглядатися експертами та іншими особами, які зазвичай беруть участь у звичайних законодавчих процедурах. Також коаліція проголосувала за те, щоб обмежити обговорення в першому з трьох парламентських читань. Опозиція засудила цей крок. У містах Німеччини та Словаччини пройшли акції протесту.
Добавил: Loci
Категория: Мир 991
Рейтинг: 5.0/1
Сейчас читают
Материалов за текущий период нет.
Всего комментариев: 0
avatar
close