У РФ стався масштабний збій інтернету
У РФ стався масштабний збій інтернету

У Рунеті збоїли сотні сервісів і сайтів. Користувачі скаржилися на проблеми з доступом до сайтів великих банків, маркетплейсів та інших часто використовуваних сервісів.

У Росії увечері у вівторок, 30 січня, стався масштабний збій в роботі інтернету. Telegram-канал Код Дурова, який спеціалізується наінтернет-технологіях, повідомляє про "масштабну поломку" в доменній зоні RU.

"У Рунеті зараз збоять сотні сервісів і сайтів. На поточний момент користувачі скаржаться на проблеми з доступом до сайтів великих банків, маркетплейсів та інших часто використовуваних росіянами сервісів", – йдеться в повідомленні.

Росіяни у соцмережах масово скаржаться, що не відкриваються популярні сайти в доменній зоні RU (зоокрема Яндек", Вконтакте і сайт порталу державних послуг). Також недоступні застосунки різних сервісів (наприклад, Тінькофф, Avito, Wildberries та інших). Не вдається отримати доступ до російських сайтів зокрема з-за кордону, кажуть користувачі.

Як пояснює Код Дурова, стався збій DNSSEC - це набір розширень протоколу DNS, покликаного гарантувати достовірність і цілісність даних в мережі. Завдяки йому в доменній зоні RU гарантується виключення ймовірності підміни IP-адреси в результаті атак.

Проєкт Мережеві свободи пише, що раніше російська влада обіцяла перевести всіх користувачів країни на російський сервер DNS. "Ймовірно, саме це зараз і відбувається з масою сайтів в зоні .ru", - повідомляє Telegram-канал проекту.

Координаційний центр доменів .ru та .рф підтвердив збій в інфраструктурі DNSSEC. Директор Центру в коментарі росЗМІ заявив, що їхні фахівці "працюють над усуненням проблеми".

Міністерство цифрового розвитку РФ пообіцяло, що доступ до сайтів з доменом .ru відновлять "найближчим часом".
Добавил: Loci
Категория: Россия 707
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close