У НБУ пояснили ослаблення курсу гривні
У НБУ пояснили ослаблення курсу гривні

Курс гривні повинен коливатися в обидва боки, Нацбанк згладжує ці коливання, наголосив заступник голови НБУ.

Ослаблення курсу гривні останніми днями зумовлене зростанням попиту на іноземну валюту. Про це 21 грудня заявив заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук під час представлення огляду макроекономічних прогнозів на 2024 рік від Центру економічних стратегій.
 
"У грудні чистий попит на іноземну валюту продовжив зростати, тож, реагуючи на цю ситуацію, ми почали продавати більше на ринку. Водночас і відповідно до декларованих принципів ми почали дозволяти курсу, по-перше, послаблюватися, а потім із певним часом ще зі збільшенням цього попиту почали дозволяти йому більше послаблюватися", - сказав він.
 
Ніколайчук зазначив, що у другій половині жовтня та першій половині листопада спостерігалася сприятлива ситуація на валютному ринку.  Попит на іноземну валюту був мінімальний за останні кілька місяців, що давало змогу курсу зміцнюватися. Згодом він почав зростати - з другої половини листопада та в грудні. 
 
Заступник голови НБУ додав, що, реагуючи на це, Нацбанк збільшував продаж валюти на ринку, однак дозволяв курсу послаблюватися в міру збільшення попиту.
 
"Знову ж таки, ця ситуація є для нас абсолютно нормальною, ми декларували, що наші дії на ринку будуть адекватні відповідній ситуації, а курс повинен коливатися в обидва боки. Ми згладжуємо ці коливання, водночас даючи змогу курсу виступати коригувальним механізмом і для валютного ринку, і для макроекономічних процесів", - сказав Ніколайчук.
Добавил: Loci
Категория: Украина 414
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close