У Мінсоцполітики розповіли про підвищення пенсій за рахунок меценатів
У Мінсоцполітики розповіли про підвищення пенсій за рахунок меценатів
Пенсіонерам з виплатами зможуть допомогти всі охочі – від родичів до знайомих, пояснила Оксана Жолнович.
 
Міністерство соціальної політики розробило законопроект про підвищення пенсій за рахунок меценатів. Він може набути чинності у 2023 році. Про це повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв'ю Кореспондент.net.
 
"Розуміючи складну ситуацію, яка сьогодні виникла, ми реально дуже швидко зреагували і спільно з народними депутатами розробили цей законопроект. Я думаю, що нам вдасться швидко втілити його – і вже з наступного року він запрацює", – зазначила вона.
 
За її словами, суть підписаного президентом закону полягає у тому, що люди, які виїхали за кордон, отримають можливість оплатити свій страховий стаж, "щоб ці місяці, які вони були за кордоном, зараховувалися, і надалі вони отримували солідарну пенсію в Україні".
 
"Працюючи чи отримуючи допомогу за кордоном, вони мають право безпосередньо укласти договір на порталі Дія або в електронному кабінеті на порталі Пенсійного фонду", – пояснила чиновниця.
 
Голова Мінсцополітики назвала цей електронний кабінет "хорошим інструментом" та закликала всіх "скористатися ним або просто ознайомитися", оскільки він містить багато цікавої інформації.
 
"Власне, використовуючи цей портал, можна укласти угоду і сплачувати внесок, який людина визнає за потрібний. Якщо цей внесок дорівнюватиме мінімальному внеску, який сьогодні є в Україні для зарахування повного місяця, то всі ці місяці зарахуються до страхового трудового стажу – і людина матиме гарантії для того, щоб отримати свою пенсію", – наголосила Жолнович.
 
Вона також додала, що якщо людина допенсійного віку нині втратила роботу, і вона має необхідність підплатити ще за кілька років чи місяців, аби мати повну пенсію, то це зможуть зробити її рідні.
 
"Це може зробити будь-хто, хто має кошти і може зробити ці внески. Вони також зарахуються, – і людина буде з повноцінною пенсією", – пояснила глава відомства.
 
Крім того, чиновниця назвала третій пункт – це допомога вже дійсним пенсіонерам, які мають невисокі пенсії.
 
"Також будь-які меценати, від родичів до сусідів і знайомих, можуть допомогти їм через договір. 70% від внесеного внеску піде адресно конкретній людині, а 30%, заради того, щоб не було зловживань, підуть загалом у систему для підтримки сьогоднішніх пенсіонерів", – пояснила міністр.
Добавил: Loci
Категория: Украина 48
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close