У Фінляндії відкрили штаб сухопутних військ НАТО | |
|
03.10.2025
13:28
1488
| |
![]() Новий штаб Північноатлантичного альянсу розташований неподалік кордону з Росією.У Фінляндії, в місті Міккелі, неподалік кордону з Росією, відбулося відкриття штабу сухопутних військ НАТО в Північній Європі. Про це повідомляє пресслужба Міноборони країни."Організація державної оборони - один із наших ключових інтересів. Організація військово-повітряних сил і флоту не є таким нагальним питанням, як організація сухопутної оборони. Ми хочемо, щоб повною мірою була врахована позиція Фінляндії та щоб НАТО було сильним у сухопутній обороні тут, у країнах Північної Європи", - зазначив міністр оборони Антті Хаккянен в інтерв’ю порталу Yle у зв’язку з церемонією відкриття. Штаб, розташований за 300 кілометрів від Санкт-Петербурга, розпочав роботу на початку вересня. Як раніше заявив представник командування сухопутних військ НАТО бригадний генерал Кріс Гент, у Міккелі командування альянсу має дві основні задачі. У мирний час штаб планує та синхронізує дії країн-членів НАТО, зокрема здійснює планування, підготовку та проведення спільних навчань, а також інших заходів мирного часу. У разі війни командує військами НАТО, які діють у Північній Європі. Штаб очолює норвежець Уве Стаурсет разом із командувачем фінської армії генерал-лейтенантом Пассі Вялімякі. Штаб підпорядкований командуванню НАТО в Норфолку. У Міккелі прибули офіцери з семи країн: Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії, Нідерландів, США та Великої Британії. У мирний час у штабі працюватиме близько 50 постійних співробітників. | |
|
Категория: Мир
1488
| |
|
Сейчас читают
Атаковано енергетику шести областей - Укренерго 19.06.2026 13:22 2007 На Дніпропетровщині внаслідок вибуху загинув 27-річний поліцейський 01.06.2026 21:31 5081 ППО і посилення позицій: Зеленський провів Ставку 01.06.2026 21:34 5376 |
| Всего комментариев: 0 | |



