У ЄС не створили спецфонд військової підтримки України: Мішель зробив заяву
01.02.2024 21:26 810
У ЄС не створили спецфонд військової підтримки України: Мішель зробив заяву

Лідери ЄС водночас погодилися з "нагальною необхідністю" прискорити постачання Україні боєприпасів та ракет.

Лідери країн ЄС на позачерговому саміті 1 лютого не ухвалили рішення про заснування спеціального фонду для військової підтримки України. Проте президент Євроради Шарль Мішель заявив про досягнення прогресу. Про це йдеться у його заяві за підсумками саміту в Х.

Створення спеціального фонду для підтримки України на 20 млрд євро на чотири роки рішення там поки ще не схвалили. Але планують вирішити це питання до березня.

Єврорада наголосила в блоці, який стосується військової підтримки України, що налаштована надалі давати Україні "своєчасну, передбачувану і сталу військову підтримку" через Європейський фонд миру, роботу навчальної місії ЄС для українських військових і двосторонню допомогу.

Єврорада розглянула запропоноване збільшення загальної фінансової стелі фонду і запрошує Раду ЄС "досягти домовленості до початку березня 2024 року щодо змін до рішення Ради (CFSP) 2021/509 на основі пропозиції високого представника щодо Фонду підтримки України і запропонованих основних інструментів, беручи до уваги пропозиції країн-членів".

Голова Євроради Шарль Мішель зауважив, що у цьому питанні все ж таки "досягли прогресу".

Лідери ЄС погодилися з "нагальною необхідністю" прискорити постачання Україні боєприпасів та ракет, зокрема у контексті обіцянки надати Україні мільйон артилерійських снарядів.
Добавил: Loci
Категория: Мир 810
Рейтинг: 0.0/0
Сейчас читают
Материалов за текущий период нет.
Всего комментариев: 0
avatar
close