У Даугавпілсі затримали 37 осіб під час знесення радянських пам'ятників
31.10.2022 14:53 52
У Даугавпілсі затримали 37 осіб під час знесення радянських пам'ятників
Демонтаж монументів, які прославляли радянський окупаційний режим, не обійшовся без сутичок.
 
У ніч із 30 на 31 жовтня в латвійському Даугавпілсі знесли два об'єкти, які визнані такими, що прославляють радянський окупаційний режим, - пам'ятник солдатам Червоної армії у Сквері слави та пам'ятник солдатам 360-ї стрілецької дивізії навпроти Комунального цвинтаря. Про це повідомляє LSM.lv.
 
Раніше, 27 жовтня, з'явилася інформація про те, що 30 жовтня з 22:00 до 9:00 наступного дня буде закрито доступ до пам'ятників, внесених до списку об'єктів, що підлягають демонтажу. Після цього голова Даугавпілської міської ради у соціальних мережах закликав городян "попрощатися з нашими пам'ятниками: принести квіти, запалити свічки, зробити фотографії". У названих місцях кілька днів чергували поліцейські екіпажі, люди дуже активно несли квіти та свічки – насамперед, у Сквер слави – популярне упродовж багатьох років місце збору святкової колони 9 травня. Саме від Сквера слави розпочиналася хода до парку Дубровіна до меморіалу з Вічним вогнем.
 
Квіти біля пам'ятника у Сквері слави, щоправда, у меншій кількості, з'явилися вже у попередні місяці, коли було ухвалено рішення про демонтаж 69 об'єктів по всій Латвії.
 
Даугавпілська міська дума двічі подавала позови до Конституційного суду, вказуючи на некоректність закону про демонтаж пам'ятників щодо самоврядувань. Депутати думи проголосували проти виділення необхідних на демонтажні роботи 57 тис. євро з бюджету самоврядування, а приватні пожертвування на знесення пам'ятників склали близько 700 євро.
 
У Сквері слави о 21:45 у неділю перебувало, щонайменше, 150 осіб. До цього часу прибрали квіти та свічки, акуратно завантажили їх на машини.
 
Рівно о 22:00 поліцейські, як і повідомляли заздалегідь, попросили всіх залишити територію Сквера слави, а пізніше відтіснили народ ще далі. Атмосфера почала розпалюватися, на адресу численних правоохоронців звучали образи, які посилилися з появою демонтажної техніки. Особливо шаленіла група, відтіснена до супермаркету Rimi - до образ додалися камені та пляшки, кинуті у бік поліцейських; деякі городяни перелазили через огорожі.
 
Після півночі агресивний натовп почали розганяти, сталися затримання.
 
За даними Держполіції, загалом було затримано 37 осіб (більша частина - увечері), порушено 37 справ про адміністративні порушення. Також порушено кримінальну справу щодо псування майна.
 
Демонтаж просувався повільно. О десятій хвилині п'ятої кільцеподібний барельєф зняли зі шпиля і опустили на землю. Йому як об'єкту, що представляє художню цінність, належить вирушити до Музею окупації. Далі відбувалося знесення шпиля. О 4:45 шпиль було зламано, розбито на частини та о 5:10 остаточно знищено.
 
Нагадаємо, в середині червня Сейм Латвії ухвалив в остаточному терміновому читанні закон "Про заборону експонування об'єктів, що прославляють радянський і нацистський режими, на території Латвійської Республіки". У законі сказано, що пам'ятники, які прославляють тоталітарні режими, зокрема монумент у парку Перемоги у Ризі, мають бути знесені до 15 листопада. 25 серпня демонтували останній елемент пам'ятника радянським військовим у парку Перемоги у Ризі – 79-метровий обеліск, що ознаменувало завершення робіт з демонтажу монумента.
Добавил: LociOlah
Категория: Мир 52
Рейтинг: 0.0/0
Теги: Латвия
Всего комментариев: 0
avatar
close