У Білорусі провели пропагандистську зустріч з депортованими дітьми
07.10.2023 12:45 530
У Білорусі провели пропагандистську зустріч з депортованими дітьми

Представники іноземних дипломатичних відомств відвідали місця утримання вивезених українських дітей у Білорусі.

Представники кількох країн взяли участь у пропагандистському заході влади Білорусі і відвідали місця утримання депортованих українських дітей. Про це повідомила юристка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська.

"Представники іноземних представництв таки відвідали місця утримання вивезених українських дітей у Білорусі.  З 44 дітьми з Лисичанська та Сєвєродонецька зустрілися представники Зімбабве, Індії, Катару, КНР, Куби, Монголії, ОАЕ, Росії, Сирії, а також Палестини. До пропагандистського заходу долучилися службовці з Білорусі, Союзної держави та СНД. Інші держави оголосили бойкот та відмовилися брати участь у заході, проведення якого не відповідає принципу найкращих інтересів дитини та має на меті виключно легітимізацію міжнародних протиправних діянь", - йдеться в повідомленні.

У коментарях для російських медіа гості Новополоцької центральної міської лікарні розкрили низку важливих для правосуддя деталей.

Зокрема перший секретар Посольства РФ у Білорусі вкотре засвідчила нав’язування українським дітям російського громадянства та організацію навчального процесу для них, який не дозволяє зберегти національну ідентичність. До того ж Карина Багієва вказала на ще один господарський суб’єкт, долучений до вивезення українських дітей - нафтопереробний завод Нафтан.

Повірений у справах Катару Абдулаїз Аль-Куварі допоміг встановити, що білоруські родини таки беруть до себе українських дітей. Цю інформацію також підтвердила директорка однієї з новополоцьких шкіл.

Повірений у справах висловив надію, що “ще більше дітей зможуть виїхати з Донбасу”, що фактично є підбурюванням до продовження депортації.

"На що вплинуть відвідини місця утримання українських дітей? Щонайменше,
1) на розширення санкційних списків за рахунок ще одного господарського суб’єкту,
2) на поповнення переліку порушень міжнародного гуманітарного та міжнародного права прав людини, вчинених РБ та РФ" - йдеться далі в дописі.

Рашевська додала, що після проведення внутрішнього розслідування МКЧХ наполягає на звільненні керівника Білоруського товариства Червоного Хреста Дмитра Шевцова з посади, який стверджував, що всіх “дітей з Донбасу” повертають додому.
Добавил: Loci
Категория: Мир 530
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close