США захищатимуть Філіппіни, якщо Китай атакуватиме - Байден
26.10.2023 10:55 593
США захищатимуть Філіппіни, якщо Китай атакуватиме - Байден

Китайські кораблі заблокували та провели зіткнення з двома філіппінськими суднами біля спірної мілини в Південнокитайському морі.

Американський президент Джо Байден попередив Китай, що США захищатимуть Філіппіни в разі будь-якої атаки в спірному Південнокитайському морі. Про це пише Bloomberg в четвер, 26 жовтня.
 
"Я хочу бути дуже чітким: зобов’язання Сполучених Штатів щодо оборони Філіппін є залізними. Будь-який напад на філіппінські літаки, судна або збройні сили призведе до дії нашого Договору про взаємну оборону з Філіппінами", - заявив Байден.

Берегова охорона Китаю 22 жовтня звинуватила філіппінські судна в зіткненнях і заявила, що філіппінці перевозили будівельні матеріали для зміцнення свого форпосту на Другій мілині Томаса. Китай застеріг Філіппіни від подальших "провокацій", заявивши, що такі дії порушують його територіальний суверенітет.
 
Натомість філіппінці заявили, що близько п'яти кораблів берегової охорони Китаю, вісім супроводжуючих суден і два кораблі військово-морських сил створили блокаду, щоб перешкодити двом кораблям берегової охорони Філіппін і двом човнам доставити продовольство та інші припаси філіппінським силам, дислокованим на мілині.
 
Під час протистояння один із кораблів берегової охорони Філіппін і катер постачання зазнали окремого удару корабля берегової охорони Китаю та судна. Лише одному з двох філіппінських човнів вдалося доставити припаси філіппінським силам.

Байден наголосив, що кораблі Китаю діяли небезпечно та незаконно, оскільки Філіппіни проводили звичайну місію поповнення запасів у своїй власній економічній зоні в Південнокитайському морі.
Відносини Філіппін та Китаю є напруженими через політику президента Фердинанда Маркоса-молодшого, який обрав курс на зближення з США.
Добавил: Loci
Категория: Мир 593
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close