США відреагували на намір Росії повернутися в Раду ООН з прав людини
27.09.2023 11:25 152
США відреагували на намір Росії повернутися в Раду ООН з прав людини

Представництво в органі, який займається правами людини, не узгоджується з діями Росії в Україні, заявили в Держдепі США.

Росія намагається знову приєднатися до Ради ООН з прав людини після того, як її виключили після повномасштабного вторгнення в Україну. США чітко визначили позицію щодо підходу Росії до прав людини. Про це  на брифінгу заявив речник Державного департаменту США Меттью Міллер.
 
"Ми бачили, як Росія вчиняє воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні. Ми чітко дали зрозуміти, що має бути відповідальність за ті злочини, які вони скоїли, і тому, звичайно, я вважаю, що представництво в органі, який займається правами людини, не узгоджується з їхніми діями в Україні", - заявив він.
 
Наразі на сайті ООН Росія вказана як кандидат на вибори членів Ради з прав людини на 2024-2026 роки. Вони мають відбутися 10 жовтня.
 
Згідно з позиційним листом РФ вважає Раду з прав людини "ключовим органом у системі ООН".
 
За словами дипломатів ООН, із якими поспілкувались журналісти BBC, Росія веде "агресивну кампанію", пропонуючи малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси. Тому вони не виключають, що РФ справді може повернутись до складу Ради.
Добавил: Loci
Категория: Мир 152
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close