США готують різке збільшення мит на низку товарів з Китаю - ЗМІ
12.05.2024 10:47 352
США готують різке збільшення мит на низку товарів з Китаю - ЗМІ

Зокрема ввізні мита на китайські електромобілі зростуть учетверо - з нинішніх 25% до 100%.

США планують наступного тижня різко підвищити мита на імпортовані з Китаю електромобілі, напівпровідники, медичні засоби, а також сонячні панелі й інше обладнання "зеленої" енергетики.Про це у суботу, 11 травня, повідомило АР із посиланням на власні джерела в адміністрації США.

Зазначається, що нові тарифи можуть бути оголошені у вівторок, 14 травня. При цьому, наприклад, ввізні мита на китайські електромобілі зростуть учетверо - з нинішніх 25% до 100%, тобто збільшать вартість китайського електрокара на ринку США вдвічі.

Такий крок американського уряду пов’язаний із проблемою "надлишкових потужностей" Китаю з виробництва електромобілів та іншої продукції, які можуть становити загрозу робочим місцям і нацбезпеці США.

Розвинені промислові країни, включаючи Сполучені Штати та їхніх європейських союзників, побоюються, що хвиля дешевого китайського експорту в зазначених групах товарів переповнить їхні ринки і завдасть значної шкоди місцевим виробникам.

Підвищені мита також мають певну політичну мету перед листопадовими президентськими виборами у США. І президент Джо Байден, і його ймовірний суперник Дональд Трамп обіцяють виборцям, що будуть жорсткими стосовно Китаю, другої за величиною економіки світу після США і їх геополітичного суперника.
Добавил: Loci
Категория: Мир 352
Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close