Розвідка Швеції заявила про посилення загрози з боку Росії
21.02.2023 11:48 97
Розвідка Швеції заявила про посилення загрози з боку Росії

РФ може посилити військову присутність біля Швеції у відповідь на вступ країни в НАТО, зазначила глава розвідки.

Служба військової розвідки та безпеки Швеції (MUST) заявила, що Росія несе явну військову загрозу в безпосередній близькості до країни, повідомляє Reuters.

"Європейський порядок безпеки, яким ми його знаємо, припинив своє існування... і натомість ризики для безпеки Швеції також зросли", - сказала глава MUST Лєна Халлін.

Вона побоюється, що Росія зміцнить свій військовий потенціал у безпосередній близькості до Швеції, коли це буде можливо, у відповідь на заявку країни на членство в НАТО. При цьому, за словами Халлін, РФ хоче уникнути переростання нинішньої напруженості у збройний конфлікт із НАТО.

"Але існує значна невизначеність, головним чином пов'язана з готовністю російського керівництва йти на високий ризик", - сказала глава MUST, зазначивши, що високий рівень напруженості підвищує ризик того, що випадковість чи неправильна оцінка можуть призвести до конфлікту.

Нагадаємо, раніше розвідка Нідерландів повідомила, що Росія збирає дані про енергооб'єкти королівства і може здійснити диверсії у Північному морі.
Добавил: Loci
Категория: Мир 97
Рейтинг: 4.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close