Росія продає дешеве зерно, щоб створити нові залежності - Боррель
Росія продає дешеве зерно, щоб створити нові залежності - Боррель

Європейський Союз попередив країни, що розвиваються, про підступність "дешевого" російського зерна. 

Росія пропонує країнам, що розвиваються, дешеве зерно для створення нових залежностей, і поглиблює економічну вразливість, а також глобальну продовольчу нестабільність. Про це заявив високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, передає Reuters.
 
Дипломат закликав країни, що розвиваються, та держави G20 виступити "чітким і єдиним голосом", щоб підштовхнути Кремль повернутися до Чорноморської зернової ініціативи, яка дає змогу безпечного експорту української агропромисловості Чорним морем.
 
Боррель також наголосив, що Росія має припинити атаки на українські порти та зернову інфраструктуру на Чорному морі та річці Дунай.
 
"Саме тоді як світ має справу з перебоями в постачанні та підвищенням цін, Росія зараз звертається до вразливих країн із двосторонніми пропозиціями щодо постачань зерна за зниженими цінами, удаючи вигляд, що розв'язує проблему, яку вона сама створила", - заявив він.
 
Високий представник ЄС назвав дії РФ "цинічною політикою навмисного використання продуктів харчування як зброю для створення нових залежностей шляхом посилення економічної вразливості та глобальної відсутності продовольчої безпеки".

Він заявив, що ЄС доклав усіх зусиль, щоб санкції не вплинули на продовольчу безпеку третіх країн. "Жодних санкцій щодо російського експорту продуктів харчування та добрив до третіх країн немає", - зазначив Боррель. 

Нагадаємо, 17 липня Росія заявила про вихід із зернової угоди, яка діяла рік і дозволяла експортувати українське продовольство з портів Чорного моря. Тепер росіяни регулярно атакують південь України та нищать портову інфраструктуру, яка була задіяна у зерновій угоді.
Добавил: Loci
Категория: Россия 916
Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
avatar
close