Прийнято рішення прибрати російську мову з київських шкіл та дитсадків
Прийнято рішення прибрати російську мову з київських шкіл та дитсадків
Проектом рішення передбачено здійснення організаційно-правових дій, спрямованих на перехід груп та класів з російської на державну мову.

У столиці повністю виключать російську мову із навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Таке рішення було ухвалено вчора, 10 листопада, на пленарному засіданні сесії Київської міської ради.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти та науки, сім'ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, в умовах війни з Російською федерацією недоцільне та неправильне проведення навчального процесу та вивчення російської мови в установах дошкільної та загальної середньої освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

"Керівники Росії неодноразово заявляли, що "Росія йде настільки далеко, як далеко поширена російська мова". У зв'язку з цим депутатський корпус Київської міської ради ухвалив рішення, яке дозволить уникнути ескалації напруги у суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-агресора: Мова має значення, і під час війни - це питання національної безпеки", - зазначив Вадим Васильчук.

Депутат додав, що проектом рішення передбачено здійснення організаційно-правових дій, спрямованих на перехід груп та класів з російської на державну мову.
Добавил: LociOlah
Категория: Украина 61
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close