Посол Данії розповів про контроль виділених Україні коштів
30.04.2024 14:36 1467
Посол Данії розповів про контроль виділених Україні коштів

Копенгаген реалізує Європейську антикорупційну ініціативу, яка, по суті, створила антикорупційні інституції.

Закупівлі, які Данія робить для проектів в Україні, здійснюються через міжнародні організації. Про це заявив посол Данії у Києві Оле Егберг Міккельсен в інтерв’ю виданню РБК-Україна.

"Це справді питання номер один, яке я отримую, коли до мене приїжджають делегації, бо, з одного боку, є сильна підтримка України. З іншого боку, є занепокоєння, страх, що, можливо, буде відсутність підзвітності, буде корупція та ще щось. Тому ми дуже свідомо ставимося до зниження ризику корупції в нашій підтримці", - пояснив дипломат.

Закупівлі, що Данія робить у Миколаєві, здійснюються не на місці.

"Жодних місцевих закупівель немає, все здійснюється через міжнародні організації, насамперед закупівельне агентство системи ООН. І це один із способів зниження ризику корупції", - зазначив Міккельсен.

За його словами, в разі, коли будуть якісь реальні докази корупції, "це було б найгірше, що могло статися".

"Тому ми маємо сильний та спільний інтерес з нашими українськими друзями в тому, щоб боротьба з корупцією тривала, щоб було зроблено все для зниження ризику корупції", - наголосив Міккельсен.

Данія також реалізує Європейську антикорупційну ініціативу, яка, по суті, створила антикорупційні інституції. Також існує партнерство з деякими муніципалітетами, вони називаються "містами чесності", одне з них - Миколаїв, тому їм доводиться відповідати жорстким вимогам щодо зниження ризику корупції, розповів посол.

Нагадаємо, у квітні Данія оголосила про новий пакет допомоги Україні. Мова була про понад 300 мільйонів доларів, виділених на розвиток морського потенціалу України, а також на безпілотники й виробництво компонентів ракет.

 
Добавил: Loci
Категория: Мир 1467
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close