НАБУ провела обшуки в компаніях оборонпрому
НАБУ провела обшуки в компаніях оборонпрому

Обшуки пройшли в межах розслідування стосовно можливої розтрати держкоштів під час закупівлі продукції оборонного призначення.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) здійснили обшуки в приватних компаніях, причетних до постачання продукції оборонної промисловості. Обшуки здійснені в межах розслідування стосовно можливої розтрати державних коштів в особливо великих розмірах під час закупівлі державою продукції оборонного призначення. Про це НАБУ повідомляє на своєму Telegram-каналі в п'ятницю, 6 жовтня.

Одна з цих компаній уклала серію контрактів на постачання Силам оборони тепловізійних приладів на суму майже 1,5 млрд грн з отриманням передоплати в розмірі 80-100%.

"Попри це, відбулось порушення строків постачання на понад дев’ять місяців, що призвело до несвоєчасного отримання ЗСУ техніки необхідної у боротьбі з агресією РФ. Крім того, станом на початок серпня компанія так і не поставила продукцію на суму майже 200 млн грн", - ідеться в повідомленні.

Закордонні компанії, пов'язані з компаніями-постачальниками, перебувають у фокусі уваги західних правоохоронців за фактом можливої легалізації (відмивання) коштів.

Під час обшуку було виявлено сейф. Ключів від нього працівники компанії не надали, після чого було ухвалено рішення про його відкриття засобами злому.

"Можливі неправомірні дії детективів НАБУ стануть предметом перевірки управління внутрішнього контролю за участі Ради громадського контролю при НАБУ... З огляду на важливість справи, НАБУ інформуватиме про подальший її перебіг максимально відкрито та прозоро", - резюмують у повідомленні.

Як ми вже писали, колишнє керівництво державного підприємства Науково-виробничий комплекс газотурбобудування Зоря – Машпроект, яке входить до Укроборонпрому, підозрюють у заволодінні понад 1,3 млрд гривень.
Добавил: Loci
Категория: Украина 448
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close