На Тайвані проходять вибори президента і парламента
13.01.2024 12:05 597
На Тайвані проходять вибори президента і парламента

Основна боротьба за пост президента між кандидатом від Демократичної прогресивної партії і нинішнім віцепрезидентом Лай Чінте та висуванцем Гоміндану Хоу Юі.

На Тайвані почалось голосування на президентських і парламентських виборах. На острові може відбутися зміна політичного курсу, повідомляє Укрінформ у суботу, 13 січня.

Головними конкурентами на перегонах є владна впродовж останніх років Демократична прогресивна партія (ДПП), яка виступає за незалежність острова, та опозиційна консервативна партія Гоміндан, котра припускає можливість економічної співпраці з Китаєм.

Після перемоги ДПП на виборах 2016 у році, коли нова тайванська влада на чолі з президенткою Цай Інвень визначила курс на незалежність одним зі своїх пріоритетів, Пекін заморозив усі контакти з Тайбеєм і відмовився від політичної комунікації з лідерами острова.

Також Китай проводив масштабну кампанію з дискредитації влади ДПП, з одного боку застосовуючи політичний, економічний і військовий тиск, інформаційні кампанії впливу та інші засоби примусу, а з другого активно залучаючи окремі групи й прошарки тайванського суспільства до взаємодії з жителями КНР у рамках різного роду форумів молоді, бізнесу тощо.

У цьогорічних виборах беруть участь три політсили – за участь у владі також бореться Народна партія.

Існує висока ймовірність зміни влади та повернення до керівництва Тайванем Гоміндану, з яким Пекін сподівається знайти порозуміння. Тож Китай надає великого значення нинішньому волевиявленню.

За даними місцевого Центрвиборчкому, на Тайвані близько 19,6 млн людей мають право голосу. На острові створено 17 795 виборчих дільниць, проголосувати на яких можна з 8:00 ранку до 16:00 за місцевим часом, після чого почнеться підрахунок голосів.

На Тайвані діє президентсько-парламентська форма правління, тому найбільше уваги приділяється виборам президента, який формуватиме наступний уряд.

Найзапекліша боротьба за цей пост ведеться між кандидатом від ДПП і нинішнім віцепрезидентом Лай Чінте та висуванцем Гоміндану Хоу Юі.

За останніми соцопитуваннями, Лай має найбільшу підтримку виборців, а Хоу йде другим. Проте різниця між ними за десять днів до дня волевиявлення становила лише близько 4% при майже 15% тих, хто не визначився зі своїм вибором.

На виборах до парламенту лідирує Гоміндан, а ДПП йде другою з невеликим відривом – близько 3%. Проте жодна з них не отримає достатньої кількості для самостійного формування більшості, тому очікуються складні перемовини з третім учасником перегонів – Народною партією.
Добавил: Loci
Категория: Мир 597
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close