На кометі вперше знайдені печери
15.01.2024 18:25 1494
На кометі вперше знайдені печери

Апарат Rosetta кілька разів проходив повз комету, але лише зображення, зроблені під час його найближчих прольотів, стали в пригоді для створення тривимірних зображень.

Астрономи вперше помітили на кометі печери. Їх виявлено на кометі 67P/Чурюмова-Герасименко. Всередині мав бути лід, він пояснює загадкові струмені, що виходять від комети. Про це пише New Scientist.

Відкриття зробив Філіп Ламі з Національного центру наукових досліджень Франції та його колеги. У межах дослідження було зроблено 3D-реконструкцію поверхні комети, яка ґрунтувалася на даних космічного апарата Rosetta.

"Цілком логічно, що на таких об'єктах як астероїди мають бути печери, але раніше в нас не було можливості їх виявити", - сказав Ламі.

Він разом зі своєю командою створили 3D-зображення, які також відомі як анагліфи, щоб охарактеризувати знайдені печери. Вони з'ясували, що печери йдуть на глибину від 20 до 47 метрів.

"Якщо це водяний лід зсередини комети, то це дасть чудову можливість дослідити і, можливо, взяти зразок з тієї області комети, яка залишалася недоторканою мільйони років", - додали вчені.
Добавил: Loci
Категория: Наука 1494
Рейтинг: 5.0/5
Сейчас читают
Материалов за текущий период нет.
Всего комментариев: 0
avatar
close