Корупція в Україні гальмує постачання західної зброї - президент Литви
Корупція в Україні гальмує постачання західної зброї - президент Литви

Українська корупція впливає на рішення країн-союзників у питанні постачання нового озброєння, зазначив політик.

Корупція в Україні чинить значний вплив на країни Заходу під час ухвалення рішень про постачання зброї для ЗСУ. Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа, повідомляє LRT.
 
"Це дуже важлива причина. Оскільки ті держави, які надають підтримку Україні, є демократичними державами, значить, вони повинні враховувати настрої свого суспільства і думку виборців", - сказав він.
 
Глава Литви зазначив, що якщо виборці бачать, що в країні, якій спрямовується допомога, відбуваються великі корупційні скандали, це завдає величезної шкоди репутації цій державі.
 
Про це Науседа заявив після того, як президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення замінити міністра оборони Олексія Рєзнікова. Хоча глава держави у своїй заяві не згадав корупцію, останнім часом у Міноборони України розпочалися розслідування щодо зловживань і хабарництва під час закупівель.
 
Як відомо, великий корупційний скандал спалахнув щодо закупівель курток для військових. ЗМІ опублікувало розслідування про те, що у 2022 році турецька компанія Vector avia продала Міноборони літні куртки під виглядом зимових. Згодом журналісти з'ясували, що до компанії може бути причетний родич нардепа від Слуги народу.
Міністр оборони заявив, що піде у відставку, якщо звинувачення в закупівлі літніх курток замість зимових підтвердяться.

В Антикорупційній раді при Міноборони заявили, що куртки з Туреччини для українських військовослужбовців, що стали об’єктом розслідування журналістів, точно були зимовими, а не літніми. Разом з тим Резніков все ж таки подав у відставку.
Добавил: Loci
Категория: Украина 505
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close