Генсек НАТО провів паралелі між терактом Брейвіка та війною РФ
01.06.2023 12:17 638
Генсек НАТО провів паралелі між терактом Брейвіка та війною РФ

Навмисні обстріли цивільного населення є воєнним злочином, наголосив Єнс Столтенберг у Норвегії.

Ракетні обстріли та атаки дронів, які Росія здійснює проти України, є воєнним злочином та терористичним нападом. Про це 1 червня заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн альянсу в Осло, повідомляє Укрінформ.

"Навмисні атаки на цивільне населення є воєнним злочином. Є паралелі між тим, що ми бачили тут, у Норвегії 22 липня 2011 року (теракти, вчинені Андерсом Брейвіком, із великою кількістю жертв) і агресивною війною проти суверенної незалежної держави України. Наміри є такими ж - використати злочинну силу для досягнення політичних цілей", - наголосив він.

За словами Столтенберга, дуже важливо, щоб винні були притягнуті до відповідальності за воєнні злочини, щоб Міжнародний кримінальний суд був здатним провести необхідне розслідування, встановити факти та зібрати докази.

Відповідаючи на запитання ЗМІ щодо ймовірних атак на території Росії, генсек підкреслив, що НАТО, як і раніше, не є стороною конфлікту, а Україна має право на оборону.

"Ми зараз точно дотримуємося тієї ж позиції, що на початку війни - Україна має право оборонятися. Російська агресивна війна проти України є грубим порушенням міжнародного права. Право на самооборону прописано в Хартії ООН... Це загарбницька війна президента (РФ Володимира) Путіна та Москви проти України. Україна має право захищати себе", - зазначив генсек.

Нагадаємо, у четвер в столиці Норвегії проходить неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн-союзниць, головною метою якої є підготовка до липневого саміту НАТО у Вільнюсі.
Добавил: Loci
Категория: Мир 638
Рейтинг: 4.8/5
Всего комментариев: 0
avatar
close