Генасамблея ООН вимагає виведення російських військ і персоналу із ЗАЕС | |
|
12.07.2024
10:33
582
| |
![]() Документ підтримали 99 голосами. Проти проголосували дев’ять країн: Білорусь, Бурунді, Куба, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія й Сирія. Ще 66 держав утрималися.Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про безпеку ядерних об’єктів в Україні, зокрема й тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. Про це йдеться на сайті ООН.Документ підтримали 99 голосами. Проти проголосували дев’ять країн: Білорусь, Бурунді, Куба, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія й Сирія. Ще 66 держав утрималися. Резолюція вимагає від РФ терміново вивести своїх військових та інший несанкціонований персонал із Запорізької АЕС і негайно повернути станцію під повний контроль України для безпеки станції. Посол України та постійний представник при ООН Сергій Кислиця зазначив, що росіяни свідомо зробили Запорізьку АЕС елементом своєї військової стратегії, і наголосив: наслідки інциденту на ЗАЕС будуть катастрофічними не тільки для України, адже радіація не знає кордонів. Кислиця додав, що документ повністю підтримує мандат Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і підсилює важливість семи незамінних стовпів ядерної безпеки, визначених генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. У відповідь заступник постійного представника Росії Дмитро Полянський назвав резолюцію "шкідливою, сильно політизованою і такою, що не має нічого спільного з ядерною безпекою", а також звинуватив Україну в тому, що це вона нібито є загрозою ядерній безпеці і "здійснює атаки на ЗАЕС, пов’язану з нею інфраструктуру і місто Енергодар". | |
|
Категория: Мир
582
| |
|
Сейчас читают
Атаковано енергетику шести областей - Укренерго 19.06.2026 13:22 2007 ППО і посилення позицій: Зеленський провів Ставку 01.06.2026 21:34 5376 Начальник РТЦК "забув" про авто за 2,3 млн у декларації 12.06.2026 13:02 3330 |
| Всего комментариев: 0 | |



