Єрмак у США провів зустріч з членами Конгресу
15.11.2023 12:24 267
Єрмак у США провів зустріч з членами Конгресу

Кожна така зустріч – це чергове підтвердження стратегічного партнерства між Україною та США, зазначив керівник ОП.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у рамках робочого візиту до США провів низку зустрічей із членами обох палат Конгресу США. Про це повідомила пресслужба ОП у середу, 15 листопада.

"Андрій Єрмак зустрівся з представниками українського кокусу в Палаті представників Марсі Каптур, Майком Квіглі, Грегорі Міксом і конгресменом Томом Кіном... Крім того, відбулася зустріч із представниками українського кокусу в Сенаті Ліндсі Гремом, Джин Шахін, Емі Клобучар, Діком Дурбіном, Роджером Вікером і сенаторами Майком Беннеттом і Тімом Кейном", – йдеться у повідомленні.

Єрмак також зустрівся з лідером республіканської меншості в Сенаті Мітчем Макконнеллом і сенаторами Джоном Корніном, Томом Коттоном, Марком Рубіо, Сюзан Коллінз і Джоном Хоевеном.

Він висловив вдячність обом палатам Конгресу США, обом партіям і всьому американському народу за потужну підтримку й безпрецедентні обсяги допомоги Україні в боротьбі з російською агресією, і наголосив, що кожна така зустріч – це чергове підтвердження стратегічного партнерства між Україною та США.

"Ми надзвичайно цінуємо єдність обох партій США в підтримці України. І ми розраховуємо на її збереження", – сказав Єрмак.

Він також відзначив важливість невідкладного розгляду бюджетного запиту адміністрації президента США про фінансування додаткових видатків на допомогу Україні.

Водночас він запевнив, що Україна прагне перейти до самостійного виготовлення найбільш затребуваної продукції військового призначення. Однак нині, за словами Єрмака, Україна протистоїть новій осі зла у складі Росії, Ірану й Північної Кореї, тож продовження допомоги є не лише критично важливим для України, а й цілком відповідає національним інтересам США.

Серед іншого Єрмак розповів про нагальні потреби сил оборони, зокрема в далекобійних системах, артилерії, боєприпасах, танках та іншій бронетехніці. Він також закликав ухвалити відповідне законодавство для продовження надання допомоги Україні з боку США.

Також він акцентував, що з огляду на наближення зими й очікуване посилення російського ракетного терору Україна потребує посилення протиповітряного захисту.

"Важливо захистити ключові українські міста та об'єкти критичної інфраструктури, а також маршрути "зернового" коридору", - заявив він.

Сторони також обговорили євроатлантичну інтеграцію України та укладення домовленостей про безпекові гарантії до набуття повноправного членства в НАТО, як це передбачено Спільною декларацією G7, ухваленою у Вільнюсі.

Єрмак високо оцінив участь США в роботі з імплементації Формули миру та підготовки до першого Глобального саміту миру.

Особливу увагу під час зустрічей було приділено питанню конфіскації заморожених російських активів, що мають стати важливим джерелом фінансування післявоєнної відбудови України. Єрмак передав запрошення представникам США взяти участь у наступній конференції з відновлення України.

Було обговорено питання посилення санкційного тиску на Росію й повернення незаконно депортованих українських дітей.
Добавил: Loci
Категория: Мир 267
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close