ДТЕК запускає велику вітроелектростанцію у Миколаївській області
ДТЕК запускає велику вітроелектростанцію у Миколаївській області

Завершено будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт. Повна проектна потужність станції складає 500 МВт.

Компанія ДТЕК завершила будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт у Миколаївській області. Про це повідомляє прес-служба ДТЕК у п'ятницю, 10 березня.

"19 вітротурбін почнуть генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України. Реалізація проекту дозволить зробити перший крок у реалізації ініціативи "30 до 2030", метою якої є отримати в Україні 30 ГВт встановлених потужностей відновлюваної енергетики до 2030 року", - йдеться у повідомленні.

За інформацією компанії, повна проектна потужність цієї ВЕС складає 500 МВт.

"Наразі йде пошук варіантів для подальшої реалізації проекту, зокрема, переговори з міжнародними донорами та партнерами", - уточнили у ДТЕК.

У свою чергу, запуск нової вітроелектростанції прокоментував власник ДТЕК Рінат Ахметов.

"У 2022 році у нас були великі плани щодо будівництва нової Тілігульської вітрової електростанції. Проте вторгнення Росії тимчасово призупинило проект. Сьогодні ж хочу сказати: ми прийняли рішення відновити будівництво ВЕС і вже найближчими тижнями перша черга станції запрацює на повну потужність. Війна не зупинить нас. Ми й надалі створюємо робочі місця, сплачуємо податки, видобуваємо вугілля, генеруємо електроенергію, відновлюємо мережі, боремося за нашу енергетичну незалежність та інвестуємо у майбутнє. Війну ми виграємо", - сказав він.

Нагадаємо, проект "30 до 2030", який має стати частиною плану відновлення України, ДТЕК презентувала у 2022 році у ході всесвітнього економічного форуму в Давосі, закликавши європейські компанії приєднатися до проекту розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні. Пізніше генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявляв, що його компанія продовжить інвестувати в "зелену" енергетику.
Добавил: Loci
Категория: Украина 57
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close