Британські вчені випустили книгу Ефект Зеленського
Британські вчені випустили книгу Ефект Зеленського

Англійською мовою книга вийшла наприкінці минулого року, цього року очікується її переклад українською. Після цього автори хочуть, аби їхню роботу переклали іспанською.

У Британії вийшла книга вчених, докторів політичних наук Ольги Онух та Генрі Гейла під назвою Ефект Зеленського. У ній експерти досліджували українську ідентичність та розвиток громадянської нації. Про це повідомляє УП.Життя.

Наголошується, що сходження українського президента на світову політичну сцену та опір нашого народу агресії Росії стали предметом дослідження в англомовному науковому світі, яке тривало протягом трьох років.

Було зроблено аналіз дисидентських рухів, історій українських революцій, виступів президента, скетчів 95 Кварталу, серіалу Слуга народу та проведено соціологічні опитування громадян нашої країни.

"Ця книга про те, що ми вирішили назвати "ефект Зеленського": про українську громадянську націю, з якої, власне, вийшов цей Зеленський. Що це нація, де громадяни залучені до громадянського обов'язку, до громадської активності. І не лише з 91-го року, але й теж з часів дисидентів і раніше. І власне така громадянська нація створила, породила Володимира Зеленського та інших людей його генерації", - наголосила Онух.

Вона додала, що книга не лише про громадянську націю, а й про Зеленського як лідера, який зміг долучити до неї людей, які ще до 2019 року не бачили себе її частиною. Зокрема, російськомовних українців східно-південних регіонів.

"Ми запитували у пересічних українців, як вони приєдналися до оборони України. І там були варіанти відповідей на вибір: участь у ЗСУ, волонтерство, пожертвування. І був пункт Вкажіть свій варіант. Зазвичай цією опцією користуються небагато людей - усі обирають із запропонованих готових варіантів. Але в 22-му році сотні людей нам дописали цей пункт, уточнили, як саме вони приєдналися до оборони своєї держави, і там були такі чудові речі, про які ми згадали в книзі, наприклад, людина в якомусь селі в Центральній Україні написала, що приготувала ситний український суп і віднесла до ЗСУ, щоб хлопцям було що їсти. Інший хтось відповів, що вони доїли молодих кіз, які дають поживніше молоко, аби віднести це до лісу українським солдатам", - сказала Онух.

Нагадаємо, раніше український комік, учасник команди Загорецька Людмила Степанівна Вітя Розовий із телепроекту Ліга сміху, ведучим якого свого часу був президент Володимир Зеленський, розповів про роботу із нинішнім главою держави.
Добавил: Loci
Категория: Украина 58
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close