Австралія просить МАГАТЕ про угоду щодо атомних підводних човнів у рамках AUKUS
14.03.2023 15:45 91
Австралія просить МАГАТЕ про угоду щодо атомних підводних човнів у рамках AUKUS

МАГАТЕ має намір забезпечити прозорий контроль за передачею Австралії атомних підводних човнів з погляду дотримання зобов'язань Канберри у сфері ядерного нерозповсюдження.

Австралія надіслала до МАГАТЕ лист із проханням про укладення угоди, що дає змогу країні отримати атомні підводні човни у рамках альянсу AUKUS, повідомляє прес-служба МАГАТЕ.
 
"Австралія, Сполучене Королівство та Сполучені Штати (учасники AUKUS) зробили заяву про придбання Канберрою атомних підводних човнів, оснащених звичайним озброєнням. У листі на моє ім'я міністр закордонних справ Вонг офіційно звернулася до агентства з проханням почати переговори щодо домовленості, необхідної відповідно до статті 14 Угоди про всеосяжні гарантії між МАГАТЕ та австралійською стороною у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Відповідно до застосовних норм, Австралія також надала агентству попередню проектну документацію, яка стосується цього проекту", – наголошується у заяві від імені гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Ґроссі.
 
Крім того, зазначено, що країни – учасниці альянсу AUKUS надали МАГАТЕ гарантії збереження Австралією статусу неядерної держави у разі передачі їй атомних підводних човнів у рамках реалізації угоди з оборонного співробітництва. 
 
МАГАТЕ має намір забезпечити прозорий контроль за передачею країнами – учасниками альянсу AUKUS Австралії атомних підводних човнів з погляду дотримання зобов'язань Канберри у сфері ядерного нерозповсюдження. 
 
Лідери країн альянсу AUKUS (Австралія, Велика Британія та США) оголосили про трьохетапний план надання Канберрі атомних підводних човнів з неядерним озброєнням та технологій їхнього виробництва. Президент США Джо Байден заявив, що субмарини, які передаються австралійській стороні, не нестимуть ядерної зброї, а необхідне для роботи підводних човнів ядерне паливо не вироблятимуть на території Австралії. 
Добавил: Loci
Категория: Мир 91
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close