Астрономи віднайшли надмасивну чорну діру
20.02.2024 14:30 3791
Астрономи віднайшли надмасивну чорну діру

Виявлена чорна діра зростає зі швидкістю близько 370 сонячних мас на рік. Це максимальна стабільна швидкість, з якою вони можуть живитися.

Астрономи знайшли найбільшу чорну діру, яка щодня поглинає кількість газу і пилу, що дорівнює масі Сонця. Про це повідомляє Science Alert.

За даними вчених, маса чорної діри, яка знаходиться в центрі квазарної галактики J0529-4351, становить близько 17 мільярдів Сонць. Вона зростає настільки швидко, що майже досягла максимальної межі того, скільки матеріалу вона може поглинути.

Астрономи підрахували, що виявлена чорна діра зростає зі швидкістю близько 370 сонячних мас на рік. Це максимальна стабільна швидкість, з якою чорні діри можуть живитися, яку також називають межею Еддінгтона.

Якщо швидкість збільшиться, речовина почне світитися настільки сильно, що тиск випромінювання буде виштовхувати речовину навколо чорної діри, поки вона не опиниться за межами гравітаційної досяжності.

На сьогоднішній день вчені ще не встановили точних механізмів утворення надмасивних чорних дір. Дослідження квазара J0529-4351 може допомогти це з'ясувати.

Варто зазначити, що квазар - це надзвичайно яскраве активне галактичне ядро. Його випромінювання живиться від надмасивної чорної діри.

J0529-4351 - квазар, знайдений у Космічному Полудні (приблизно через 1,5 мільярда років після Великого Вибуху). Це дуже ранній період в історії Всесвіту.
Добавил: Loci
Категория: Наука 3791
Рейтинг: 4.2/10
Всего комментариев: 0
avatar
close