Астрономи відкрили нову планету
25.05.2024 13:00 1593
Астрономи відкрили нову планету

Gliese 12 b є однією з небагатьох відомих скелястих планет, де люди теоретично можуть вижити.

Міжнародна група астрономів у співпраці з космічними агентствами NASA й ESA виявили у космосі нову планету Gliese 12 b, повідомляє BBC.

За словами вчених з Університету Воріка, які брали участь у проєкті, Gliese 12 b має таку саму температуру, яка у 2022 році була зафіксована у Великій Британії, і є однією з небагатьох відомих скелястих планет, де люди теоретично можуть вижити. Разом з тим, відстань від Землі до планети у 40 світлових років означає, що вона надто далеко, щоб пізнати її краще.

Це справді захоплююче відкриття, яке допоможе нашим дослідженням планет, схожих на Землю, у нашій галактиці, - заявив астрофізик з Університету Воріка доктор Томас Вілсон.

Зазначається, що орієнтовна температура на поверхні планети становить близько 42 градусів за Цельсієм, але вчені все ще не впевнені, якою є її атмосфера.Планета, еквівалент Сонця, є прохолодним червоним карликом, розташованим у сузір’ї Риб. Вона отримує в 1,6 рази більше енергії від своєї зірки, ніж Земля від Сонця.

Астрономи використовували дані із супутників NASA та ESA, щоб підтвердити існування планети та її характеристики, такі як розмір, температура та відстань від Землі.
Добавил: Loci
Категория: Наука 1593
Рейтинг: 4.8/18
Всего комментариев: 0
avatar
close