Acer постачає комп’ютерне обладнання у РФ - Reuters
09.06.2023 13:02 447
Acer постачає комп’ютерне обладнання у РФ - Reuters

Тайванська компанія доставляла комп’ютерне обладнання на територію Росії після заяви про призупинення бізнесу в країні.

Тайванський виробник Acer постачав до Росії комп’ютерне обладнання, попри заяви про зупинку бізнесу в країні. Про це 9 червня повідомило агентство Reuters з посиланням на дані митниці.

Зазначається, що за період з 8 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року було поставлено товарів на щонайменше 70,4 мільйона доларів США.

"Хоча дії Acer не є незаконними, вони відрізняються від поведінки ключових західних конкурентів, таких як Dell і HP, які припинили поставки до РФ у лютому та квітні 2022 року", - йдеться у матеріалі.

Обладнання, вироблене Acer, потрапляло в Росію як через дочірню компанію, зареєстровану в Швейцарії, так і через низку служб доставки на замовлення цієї "дочки".

Оскільки поставки походили з-за меж Тайваню, вони не порушували санкцій Тайбея проти Росії. Вони також не стосувалися предметів, експорт яких обмежено санкціями Швейцарії та ЕС.

Однак, як нагадало агентство, 8 квітня минулого року Acer заявила, що призупиняє бізнес у РФ.

Офіс Acer Sales International SA на Тайвані відповів, що "суворо дотримується міжнародних норм і торгових законів щодо експорту до Росії". Там додали, що швейцарська дочірня компанія "не постачала жодних ноутбуків чи настільних комп’ютерів до Росії з 8 квітня минулого року", водночас "обмежена кількість дисплеїв і аксесуарів для цивільного щоденного використання" була доставлена в РФ з "дотриманням міжнародних санкцій".

Acer не повідомила, чому вона продовжує постачати товари в Росію.

Анонімне джерело Reuters стверджує, що продукція Acer, включаючи монітори ПК і ноутбуки, продовжувала поставлятися в Росію після квітня 2022 року.

Агентству не вдалося встановити, звідки походять деякі товари Acer, які все ще можна знайти в продажу в Росії, і коли вони прибули в країну. Санкції Швейцарії і ЄС дозволяли експортувати портативні комп’ютери та комп’ютерні компоненти у РФ до 16 грудня 2022 року. Після цієї дати поставки заборонених товарів Acer зі Швейцарії не здійснювалися.

У компанії наголосили, що, можливо, імпортери в Росії закуповували пристрої Acer в третіх країнах.

"Поставки підкреслюють, що незважаючи на міжнародні санкції, спрямовані на обмеження доступу росіян до технологій і обладнання, товари іноземного виробництва залишаються доступними для споживачів в РФ", - підсумувало Reuters.

Раніше повідомлялося, що минулого року у Росію в обхід санкцій надійшли запчастини для літаків Boeing, Airbus та інших виробників.
Добавил: Loci
Категория: Мир 447
Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close